Kategorie

Informacja

Butelki antykolkowe, prawda czy mit?

Butelki antykolkowe, prawda czy mit?

Wiele mam słyszało o niemowlęcych kolkach. Spędzają one sen z powiek nie tylko maluszkom, ale też ich rodzicom. Dlatego wiele osób decyduje się na kupno butelek antykolkowych, jednak wciąż pojawiają się głosy, że jest to zbędny gadżet.

Oczywiście trzeba pamiętać, że ilu producentów butelek, tyle różnych rozwiązań. Niektóre butelki posiadają specjalny wentyl, który zatrzymuje pęcherzyki powietrza w smoczku, inne system odpowietrzający lub zakrzywiony do góry kształt.

Warto przede wszystkim zapoznać się z działaniem takiej butelki. Są one najczęściej projektowane tak, aby zapobiec dostawaniu się pęcherzyków powietrza do mleka. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko nie połyka powietrza co jest uznawane za jedną z wieku przyczyn kolek wymienianych przez lekarzy.

Kiedy więc kupić taką butelkę? Czy warto kupować na zapas jako wyposażenie wyprawki?

Jeśli dziecko ma skłonności do kolki lub rodzice podejrzewają, że to właśnie ona jest przyczyną częstego płaczu i niepokoju dziecka, to warto zainwestować w taką butelkę. Dzięki korzystaniu z butelki antykolkowej eliminujemy jedną potencjalną przyczynę kolki. Jest więc możliwe, że gdy dziecko będzie jadło w prawidłowy sposób i nie połykało powietrza, kolki miną. Niestety, gdy przyczyna kolki jest inna, wtedy musimy starać się znaleźć inną ulgę dla naszego maluszka.

W naszej ofercie znajdują się zarówno zwykłe jak i antykolkowe butelki czołowych producentów więc każda mama znajdzie odpowiedni produkt dla swojego dzidziusia.

Zapraszamy!

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code