Kategorie

Informacja

Pomagamy wybrać termometr dla dziecka

Pomagamy wybrać termometr dla dziecka

Na rynku znajduje się wiele termometrów dla dzieci, które różnią się od siebie wielona cechami, ale również rezultatem pomiaru. Jaki termometr wybrać, aby był najbardziej dokładny? Na co zwrócić uwagę?

Najbardziej popularne są termomtery elektroniczne, które są dość dokładne i dostępne w aptekach. Można nimi mierzyć temperaturę pod pachą, w ustach, pod językiem oraz doodbytniczo, a dla większej wygody i bezpieczeństwa pomiaru u dzieci, posiadają gumową, elastyczną końcówkę. Niestety nie sprawdzają się u bardzo małych dzieci, które nie potrafią utrzymać termometru pod pachą czy w ustach kilka minut.

Termometry paskowe przyklejane do czoła maluszka są dość wygodne, zwłaszcza u noworodków, jednak nie są precyzyjne, a podana przez nie temperatura jest bardziej przybliżona niż dokładna.

Najczęściej polecane dla dzieci są termometry bezdotykowe na podczerwień. Są one bardzo proste w obsłudze, dokładne a sam pomiar trwa kilka sekund. Większość z nich posiada sygnalizację dźwiękową wysokiej temperatury oraz pamięć ostatnich pomiarów. Dzięki kilku centymetrowej odległości od czoła w trakcie badania, termometry te świetnie spisują się dla małych dzieci, nawet w trakcie snu.

W naszej ofercie znajdziecie najczęściej polecane termometry w bardzo dobrej cenie.

Serdecznie zapraszamy na wyprawkowo.com  

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code